Dzień Edukacji Narodowej zwany popularnie Dniem Nauczyciela to święto zawsze bardzo oczekiwane przez pracowników szkoły oraz uczniów. Uroczyście obchodzone we wszystkich placówkach edukacyjnych jest okazją do spotkań towarzyskich, a także do nagrodzenia wyróżniających się nauczycieli.

W tym roku wzorem lat ubiegłych przygotowana została krótka inscenizacja dla pracowników szkoły. W rolę aktorów wcieliły się dzieci ze szkoły podstawowej. Pieczę nad całością przedstawienia sprawowały panie Danuta Wacek, Mariola Gołda oraz Marzena Wojtkowicz.

Inscenizacja w humorystyczny sposób pokazała codzienną pracę nauczyciela w szkole. Nasi aktorzy znakomicie odegrali swoje role wzbudzając u widzów salwy śmiechu. Przeplatany znanymi piosenkami występ bardzo się wszystkim podobał.

IMG_3956 (640x480) IMG_3957 (640x480) IMG_3958 (640x480) IMG_3959 (360x480) IMG_3960 (640x480) IMG_3961 (360x480) IMG_3962 (360x480) IMG_3964 (640x480) IMG_3966 (640x480)

Po występie pani dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom za ich pracę i wręczyła nagrody. W tym roku wyróżnieni zostali następujący nauczyciele: Barbara Miszczyk, Monika Drapejkowska, Danuta Wacek, Sylwia Pawłowska, Marzena Wojtkowicz, Anna Kułagowska i Paulina Kalatura. Troje innych nauczycieli otrzymało również nagrodę od wójta gminy Pierzchnica Stanisława Strąka. Wyróżnieni w ten sposób zostali Małgorzata Kula, Gertruda Majewska Kapusta oraz Teresa Gwadowska.

IMG_3950 (640x480) IMG_3954 (640x480)

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek. Stał się on okazją do rozmów, wspomnień i integracji pracowników szkoły, którzy na co dzień pochłonięci są swoimi obowiązkami.

Tomasz Stolarczyk