W dniu 21 maja uczniowie klas siódmych wzięli udział w wycieczce do Wieliczki i Dobczyc.
Pierwszym punktem naszej wycieczki była Kopalnia Soli „Wieliczka”. Zwiedzaliśmy Trasę Turystyczną pod opieką przewodnika, który opowiadał nam o historii kopalni oraz ciężkiej pracy górników. W czasie zwiedzania mogliśmy zobaczyć piękne komory solne, podziemne jeziora, niesamowite rzeźby wykonane z soli oraz kaplice wykute głęboko pod ziemią. Największe wrażenie zrobiła na nas Kaplica świętej Kingi, która zachwyciła nas swoimi zdobieniami i niezwykłym klimatem.
Po zakończeniu zwiedzania kopalni udaliśmy się na spacer z przewodnikiem po Wieliczce. Poznawaliśmy historię miasta oraz jego najciekawsze zabytki. Widzieliśmy rynek, wokół którego znajdują się stare kamienice i zabytkowe budynki. Szczególnie zainteresowała nas figura Siudej Baby. Przewodnik opowiedział nam legendę i tradycję związaną z tą postacią. Podczas spaceru po Wieliczce odwiedziliśmy również zabytkowy Kościół św. Sebastiana, pochodzący z XVI wieku. Mogliśmy tam podziwiać stare obrazy, ołtarz oraz wyjątkowe polichromie zdobiące ściany i sufit oraz poczuć klimat dawnych czasów i lepiej poznać historię regionu.
Ostatnim etapem wycieczki był wyjazd do miejscowości Dobczyce, gdzie zobaczyliśmy tamę oraz malowniczo położone Jezioro Dobczyckie. Następnie udaliśmy się do zamku w Dobczycach. Zwiedzaliśmy jego mury, dziedziniec oraz muzealne ekspozycje. Z zamkowego wzgórza rozciągał się piękny widok na jezioro i okoliczne tereny. Na zakończenie wycieczki mogliśmy zachwycić się pięknymi widokami, ciszą i kontaktem z naturą.
Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Dzięki niej mogliśmy lepiej poznać historię i zabytki Małopolski, a także spędzić miło czas z kolegami i koleżankami z klasy. Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia oraz wiedzę.
Uczestnicy wycieczki













